نتایج جستجو برای عبارت :

پیروى کورکورانه

چه زیباست شهادت در راه خدا و چه زیباست جهاد در راه خدا و چه زیباست که انسان روز قیامت کنار خداوند باشد! الآن که این راه را در پیش دارم، خیلی خوشحال هستم و این مرگ را از عسل، شیرین تر میدانم. بنده حقیر با دیدی باز به جبهه ها میروم تا هیچ وقت این منافقین کوردل فکر نکنند که من کورکورانه به طرف جبهه ها حرکت کردم و کورکورانه شهادت را پذیرفتم؛ من تمام مسأله ها را، سنجیدم و فکر کردم و بعد انتخاب کردم. بر همگی ما واجب است که اسلام و قرآن را تنها نگذاریم و
چقدر زیباست تبادل فرهنگی و یادگیری از آداب فرهنگ ها و کشورهای دیگر
اگر تقلید محض و کورکورانه نباشد

هر قبیله و مردمی، آدابی زیبا و قابل احترام دارند که می توان آموخت
از احوال پرسی ژاپنی ها گرفته تا سخت کوشی چینی ها و الی آخر
ولایت امیر المومنین علیه السلام ولایت خداست
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- حدثنا الحسین بن أحمد بن إدریس رحمه الله، قال: حدثنا أبی، قال: حدثنا إبراهیم بن هاشم، عن محمد بن سنان، قال: حدثنا أبو الجارود زیاد بن المنذر، عن سعید بن جبیر، عن ابن عباس، قال: قال رسول الله (صلى الله علیه وآله): ولایة علی بن أبی طالب ولایة الله، وحبه عبادة الله، واتباعه فریضة الله، وأولیائه أولیاء الله، وأعداؤه أعداء الله، وحربه حرب الله، وسلمه سلم الله عز
پرهیز از پیروی کورکورانه از اشخاص در کلام امام صادق علیه السلام
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
١- حدثنی محمد بن علی ماجیلویه ـ رضی الله عنه ـ عن عمه ، عن محمد بن علی الكوفی ، عن حسین بن أیوب بن أبی عقیلة الصیرفی ، عن كرام الخثعمی ، عن أبی حمزة الثمالی قال : قال أبو عبد الله علیه‌السلام : إیاك والرئاسة ، وإیاك أن تطأ أعقاب الرجال. فقلت : جعلت فداك أما الرئاسة فقد عرفتها ، وأما أن أطأ أعقاب الرجال فما ثلثا ما فی یدی إلا مما وطأت أعقاب الر
بسم الله الرحمن الرحیم
می گوییم شجاعت می گویند ماجراجوییمی گوییم عدالت می گویند گدا پروریمی گوییم انقلابی بودن می گویند تند رویمی گوییم ولایت مداری می گویند تقلید کورکورانهمی گوییم استقلال می گویند انزواطلبی
و همچنین ...می گوییم سازش می گویند تعاملمی گوییم محافظه کاری می گویند عقلانیتمی گوییم وطن فروشی می گویند دور کردن سایه جنگمی گوییم غارت بیت المال می گویند برداشتن حق از سفره انقلابمی گوییم حقوق نجومی می گویند افزایش دستمزد به دلیل ت
اصلا گور پدر هر چه خیر و مصلحت و آینده است!
وقتی دو نفر میخواهند به هم برسند، بگذار برسند!
تهش این است که میفهمند نمیشود و جدا میشوند دیگر. غیر از این است؟
به ما چه که انتهای این راه بن‌بست است!
به ما چه که آن دو از زمین تا آسمان فرق دارند!
تا بوده همین بوده! آدمی تا خودش تجربه نکند، درس نمیگیرد.
وقتی با گذشت چند سال و با وجود ازدواج، هنوز بگویند: «نگذاشتند که ما به هم برسیم»
وقتی هر چه بگویی و دلیل بیاوری به خرجشان نرود که نرود؛
بگذار به سنگ بخورد
سلام من اینسانوسم در سرزمین عجایب
یه پسر دیوونه
بین آدمای کورو لالو کر 
آدمایی که کورکورانه فقط دارن حرکت میکنن 
آدمایی که بدون فکر کردن، میمیرن
آدمایی که از حقیقت میترسن 
آدمایی که ادعا میکنن میفهمن
آدمای غرق شده در توهمات
آدمای توهم پرست 
آدمای حزب بادی
آدمای یهویی
آدمای وارونه
و بقول خودم
آدمای شِلتِن
من اینسانوسم کسی که همه چیزای اطرافشو (حتی کوچیک ترینش) میبینه می‌فهمه حس می‌کنه ولی خودشو بی تفاوت نشون میده طوری که انگار نفهمه !
من ن
اولین سؤالی ک بلافاصله در مدخل ورود ب عالم برزخ از من سؤال می کنند.
کیست آن ک تو را پرورش داد؟
تحت تربیت و ربوبیت و پرورش چه وجودی بودی؟
خود را ب که سپرده بودی؟ 
امور خود را ب که واگذار کرده بودی؟
چه کسی تو را رشد داد؟
با قدمها و دستورات چه کسی پیش رفتی و راه تکامل خویش را طی نمودی؟ 
حواست بوده؟
« ربّ » خودت را شناختی؟
یا ک چشم بسته و کورکورانه طی مسیر کردی و عمر خود را ب فنا دادی؟
بزرگترین دشمن سعادت و آزادى انسان ها دفاع کورکورانه از عقاید و باورهاى غلط است...
انسان ها نادان به دنیا مى آیند نه احمق
آنها توسط آموزش اشتباه ، احمق میشوند!
#برتراند_راسل
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
[عکس 720×578]
مشاهده مطلب در کانال
در قرآن می‌گوید کسی که یک نفر را بکشد گویا
تمام مردم را کشته است، حالا در کشور ما قرار است تمام مردم کشته شوند تا آن یک
نفر کشته نشود. چه کورکورانه از صلح حسنی با اوباما به عاشورای حسینی با ترامپ
رسیده‌ایم. نه جانم شتر‌سواری دولا دولا نمی‌شود، آن که شب عاشورا گفت هر کس می‌خواهد
برود، در سرزمین خویش نمی‌جنگید، زمین غصبی نماز ظهرِِ عاشورا خواندن ندارد. ما نمی‌رویم،
ما داغ تابستان‌های داغ فروان دیده‌ایم. ما چوب‌های دو سر نجس، گله از داخل ب
اولین سؤالی ک بلافاصله در مدخل ورود ب عوالم بعد ازین عالم، از من می پرسند.

کیست آن ک تو را پرورش داد؟
خود را ب که سپرده بودی؟ 
امور خود را ب که واگذار کرده بودی؟
چه کسی تو را رشد داد؟
او ک در تو اثر می گذاشت که بود؟ از چه کسی اثر می گرفتی؟
حواست بوده؟
« ربّ » خودت را شناختی؟
یا ک چشم بسته و کورکورانه طی مسیر کردی و عمر خود را ب فنا دادی؟
✨✨✨
اولین سؤالی که بلافاصله در مدخل ورود به عوالم بعد ازین عالم، از من می پرسند:

کیست آن که تو را پرورش داد؟
خود را به که سپرده بودی؟ 
امور خود را به که واگذار کرده بودی؟
چه کسی تو را رشد داد؟
او که در تو اثر می گذاشت که بود؟ از چه کسی اثر می گرفتی؟
حواست بوده؟
« ربّ » خودت را شناختی؟
یا که چشم بسته و کورکورانه طی مسیر کردی و عمر خود را به فنا دا
❌ شبهه ۶۳۹
دنیا منتظر منجی است اما نه از مسجد و کلیسا، بلکه کسی که واکسن کرونا را کشف کند.

#مهدویت

✅ پاسخ
@shobhe_shenasi
اولا که بارها گفته ایم که القاء تقابل و تضاد بین علم و دین یا از سر نادانی است یا نتیجه‌ی ترجمه‌ی کورکورانه اندیشه‌های غربی ( چون مسیحیت به عنوان دین رایج در غرب است که با علم سر سازگاری ندارد برای نمونه داستان گالیله و مانند آن را ببینید) اما در دین اسلام علم حتی اگر در دست کفار باشد محترم است.

بر فرض که کسی داروی کرونا را
بسم الله

اول باید خدا را شکر کرد؛ امید به این که مجلس یازدهم بهتر از مجلس دهم باشد بسیار است.دوم این‌که این مجلس در عین بهتر بودن از مجلس قبل، قرار نیست نهایت ظرفیت نیروهای انقلاب باشد و همین مجلس هم می‌توانست قوی‌تر تشکیل شود.سوم این‌که خیال باطل است که فکر کنیم کارمان تمام شده! همان‌طور که رأی نیاوردن به این معنی نیست که چهار سال بی‌کاریم، رأی أوردن هم به معنی راحت بودن خیال تا چهار سال نیست. از الآن باید محکم یقه‌ی افرادی را که به اسم
میز چوبی لرزید؛ اجسام در چهارگوشه‌ی اتاق به هیچ اراده‌ای به حرکت درآمد؛ جسم شیشه‌ای در میانه‌ی راه لغزید و طِی سقوطی چند، به زمین اصابت کرد و شکست، و هزار تکه‌اش، زمین مُسطح را به مین‌های کشنده تبدیل کرد. دیگری افکار چروکیده‌اش را میان دستانِ لرزانش فشار می‌دهد، گویی که فشارِ عظیمی از درون، مغز پوکیده‌اش را نشانه رفته است، باید دردها در این نقطه سکوت اختیار می‌کردند، اما ذهن نسبت به دنیای بیرون برتری جُست و جاذبه را همچون کوتوله‌ای
حاجی، همکلاسیم، بهم می‌گه فلانی تو دیدت نسبت به دین یه ذره پارانویا داره. یه ذره شکاکی. یه ذره بدبینی.گفتم آره. زدی تو خال...گفت چرا؟گفتم فکر می‌کنم درستشم همینه... اگه اون داعشی و اون سنیِ تندرو و اون وهابی و اون بهایی و اون طالبان و غیره هم فقط یه ذره شکاک بودن، دنیا خیلی جای بهتری بود...پ.ن: من و حاجی و چند نفر دیگه، پسرای نسبتاً مذهبی ورودی هستیم. یعنی حداقل در چشم دیگران مذهبی می‌زنیم. من که در باطن مذهبیِ آنچنانی نیستم. نمازمو به زور می‌خون
خب خب بیبیا بیاین که باهاتون حرف دارمیه راست میرم سر اصل مطلبشما همه فیک میخونین درسته؟چه کاپلی رو شیپ میکنین؟شاید حتی بعضیاتون شبا با رویای با هم بودنشون می خوابین!فندوم ما آرمیه.ما ارتش پسرامونیم.درسته یا نه؟چرا وقتی پسرامون واسه حمایت از جامعه ی رنگین کمونی انقد به اعتبار خودشون توی کره و چین و...لطمه زدن،وقتی اینهمه هزینه کردن تا ازشون حمایت کنن،باز یه عده کورکورانه عقاید آدمای قرن 19و 20رو ادامه میدین؟!کیپاپرا توی کل دنیا قوی ترینان...چ
درجه ابهام: 4 از 4
شب بود. تاریک در خیابانی بی انتها در روی خط ممتد ایستاده بودم، هیچ ماشینی در خیابان نه پارک شده بود و نه حرکت میکرد. خیابان پیاده رو نداشت. در دو طرف خیابان دیوار بتنی کشیده بودند...
در دو لاین خیابان حرکت بود اما ماشین نبود، فانوس هایی بودند که معلق روی هوا حرکت میکردند... بدون آن که کسی آن ها را در دست داشته باشد خودشان خود را در دست گرفته بودند و میرفتند...
روی خط ممتد شروع به پیاده روی کردم، رفتم و رفتم و رفتم، چراغ بود و دیوار ب

بی تو از چهره‌ی پاییز، غم‌انگیزترمچه بلاها که نیاورده جدایی به سرم

مثل تنهایی یک کوچه در این شهر شلوغ دلخوشِ آمدن و رفتن یک رهگذرم

بس که در حسرت پروازم و پرپر زده‌امکورکورانه قفس ساختم از بال و پرم

بی تو از مردم این شهر بدم می‌آیدجز خیال تو نمانده‌ست کسی دور و برم بی تو آنقدر که در خاطره‌ها گم شده‌ام چند وقتی‌ست که از حال خودم بی‌خبرم

نیستی تا که تماشا کنی اندوهِ مرابی تو از چهره‌ی پاییز غم‌انگیزترم...

شاعر: ؟؟

پاییزتون

بی تو از چهره‌ی پاییز، غم‌انگیزترمچه بلاها که نیاورده جدایی به سرم

مثل تنهایی یک کوچه در این شهر شلوغ دلخوشِ آمدن و رفتن یک رهگذرم

بس که در حسرت پروازم و پرپر زده‌امکورکورانه قفس ساختم از بال و پرم

بی تو از مردم این شهر بدم می‌آیدجز خیال تو نمانده‌ست کسی دور و برم بی تو آنقدر که در خاطره‌ها گم شده‌ام چند وقتی‌ست که از حال خودم بی‌خبرم

نیستی تا که تماشا کنی اندوهِ مرابی تو از چهره‌ی پاییز غم‌انگیزترم...

شاعر: محمدرضا یار

معلم آهنگ و فضا و جو کلاس درس را تنظیم و برقرار می سازد . چنانچه قرار باشد که روح دانش آموزپرورش و رشد یابد باید این روند از روح معلم آغاز گردد. حال چنانچه روح معلم افسرده و ناتوان باشد ،شانس ناچیزی برای تقویت و مراقبت از روح دانش آموزان وجود خواهد داشت .معلمانی که حضور توانمند خود را هر روز در کلاس درس نمی توانند ارائه نمایند ،آنان از لحاظ انتقال فکر با دانش آموزان هماهنگ نیستند و جهت پا سخگویی به نیازهای دانش آموزان آمادگی ندارند.هر معلم بای
ساناز ایرانی هست و سالهای زیادیه که توی آمریکا زندگی میکند و از طریق اینستاگرام باهاش آشنا شدم.پست ها و استوری 
های قشنگ و با معنای میگذارد.مثل نگاه و کارها و زندگی مردم آمریکا و سوالاتشون از ساناز درباره نحوه متفاوت زندگی اش.
چند روز پیش ساناز به بهانه جنش هالووین یک متن قشنگ گذاشته بود که گفتم توی وبلاگم بنویسم
ساناز میگفت:
جشن هالووین برای مسیحی ها و مردمان اصیل آمریکا یک جشن مذهبی هست.یک جشن شکرگزاری بابت محصولات کشاورزی
توی فصل پاییز.د
مردم تمایل دارند که یک میانبر برای هر چیزی پیدا کنند. هنگامی که صحبت از کاهش وزن می شود، هر کس می خواهد یک مسیر راحت (بدون زحمت) که به تلاش کمتری نیاز دارد و خیلی سریع نتیجه می دهد، بیابد.
این روزها گرایش مصرف ملین ها بلافاصله بعد از وعده غذایی به منظور کاهش آن چربی از بدن، به راه افتاده است. آیا این مسیر، درست است؟ آیا مسهل ها بی خطر هستند؟ آیا آنها واقعا به کاهش وزن کمک می کنند؟
قبل از دنبال کردن هر روشی به شکل کورکورانه، شک و تردیدهای اینچنینی
برای مهاجرت ابتدا باید چکاری انجام داد وچه مدارکی باید آماده کنیدودر مورد کاری که در مقصد میخواهید انجام دهیدمطالعه کنید

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
این سوالی است که بسیاری از افرادی که قصد رفتن به کانادا را دارند می پرسند. قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به کانادا باید جوانب کار را در نظر بگیرید.
دقیقا مشخص کنید که قرار است در کدام شهر کانادا زندگی کنید، قرار است چه شغلی را در کانادا داشته باشید، اصلا آیا میدانید کاری که قرار است د
گفتگو می‌تواند یکی از بخش های مطالعه و تفکر باشد و البته چیزی فراتر از آن است
هدف از گفتگو همیشه زدن پوز طرف مقابل و پیروز شدن نیست بلکه رسیدن به یک نتیجه مشترک است که معنی لاتین آن هم همین را میگوید dia و logos یعنی جریان اندیشه.
اولین مهارت های لازم برای گفتگو چیزهایی بیشتر از مهارت های گفتگو است، مهارت های عام ذهنی است:
1. به یاد داشته باشیم تقسیم ها یک عمل ذهنی هستند مثل جدا کردن پنج انگشت از یک دست پس در هر تقسیمی در عین افتراق یک اشتراک هم هست
دوستی با آدم‌ها ، وقت گذراندن با یک عده ، ازدواج کردن ، بچه‌دار شدن ، همه و همه برای من تداعی کننده‌ی یک عذاب ناتمام است . من دلم میخواهد تنها باشم . در این ساعت از این تاریخ، دلم میخواهد ساکن طبقه‌‌های آخر یک ساختمان بلند باشم ، روی بالکن خانه‌ام بایستم و به هیاهوی بیهوده‌ی آدمها،زیر پایم خیره شوم . به گروه‌های دوستیشان،به اعتمادهای کورکورانه‌ای که به رفاقت هم دارند ، به انتظار معجزه‌ای که از عشق دارند ، به شهوت دیده‌شدن ، مورد قبول بو
"Lose You To Love Me"
"رهات میکنم تا عاشقم شی"
بسیاری از طرفداران سلنا گومز معتقدند این آهنگ در رابطه با روابط سابق سلنا  و جاستین بیبر است و بلافاصله پس از انتشار این آهنگ،به دنبال آن آهنگ"به دختر جدید نگاه کن"  منتشر شد همه این اینها باعث تحریک طرفداران خشمگین سلنا و حمله ور شدن آنها به هیلی بالدوین همسر فعلی جاستین بیبر شد متعاقب آن سلنا گومز مجبور شد از طرفداران خود بخواهد دست از سر هیلی بالدوین بردارند"لطفا با همه مهربون باشید،مهم نیست حالا موقع
اختلال شخصیت پارانوئید، اختلالی است که در آن شخص به شکلی بیمارگونه کنترل تمام رابطه را در دست می‌گیرد و به استقلال طرف مقابلش هیچ اهمیتی نمی‌دهد.
اگر زنی با مردی پارانوئید آشنا شود، در ابتدا خواهد دید که آن مرد از ارتباط او با اطرافیان منزجر است. از زمان رفتن به دانشگاه از افرادی که در سرویس حمل و نقل هستند تا اساتید و همکلاسی‌ها، به همه شک دارد و او را مورد بازپرسی و سرزنش قرار می‌دهد. این رفتار به مرور به خشونت کشیده می‌شود، برای همین زن
فرق انسان و حیوان در این است که حیوانات مخصوصا (گوسفندها )از هم تبعیت می کنند
مثلا وقتی یک گوسفند از جوی آبی پرید بقیه هم می پرند نگاه نمی کنند کجا پرید فقط دنبالش می روند. یا اگر گوسفندی ترسید و رم کرد تمام گله از او تبعیت می کنند
بعضی انسانها مثل گوسفند هستند . جوگیر  می شوند و شرائط محیط در آنها تاثیر می گذاره.

حضرت علی ( علیه السلام) می فرمایند:«من لم یعرف الخیر من الشر فهو بمنزلهًْ البهیمه»
هر کس خیر و شر خود را نشناسد، همانند چارپایان است.
یهودیان و مسیحیان در مقابل علمای خود متعبد بودند، یعنی مطیع و تسلیم آنها بودند و در حقیقت مطیع میلها و هواهای نفسانی آنها بودند؛ خداوند در آنجا[1] می‌فرماید اطاعت، از حقوق مخصوص پروردگار است.

پس آنجا که می‌گوییم اِیّاکَ نَعْبُدُ یعنی خدایا هیچ گروهی را به نام روحانی و به نام قدّیس و به نام دیگر عبادت نمی‌کنیم، کورکورانه اطاعت نمی‌کنیم؛اگر رسول خدا را اطاعت می‌کنیم از آن جهت است که تو صریحاً فرمان او را واجب کرده ای. اگر ائمه‌ی اطهار را
مقدمه:
بهترین صدایی که باان به ما حس سراسر ارامش و حال خوب تزریق می شود و ز خواب غفلت بیدار می شویم و به رکوع و سجود پرورگار می پردازیم.
تنه ی انشا:صدای بانگ خوش اذان که روزانه پنج بار طنین انداز روح بشریت می شود.و با صدای در امدن اذان مردم از جای خود بلند می شودو وضو می گیرند و یا به صدا در امدن اذان مردم از جای خود بلند می شود.و وضو می کیرند و یادر خانه به صورت فرادی و یا در مسجد به صورت جماعت نماز خود را می خوانند و دست به دعا به سمت پروردگار می بر
هـ ازجمله نقشه‌ها که مع‌الأسف تأثیر بزرگی در کشورها و کشور عزیزمان گذاشت و آثار آن باز تا حد زیادی به جا مانده، بیگانه نمودن کشورهای استعمار زده از خویش، و غربزده و شرقزده نمودن آنان است به طوریکه خود را و فرهنگ و قدرت خود را به هیچ گرفتند و غرب و شرق، ‌دو قطب قدرتمند را نژاد برتر و فرهنگ آنان را والاتر و آن دو قدرت را قبله‌ گاه عالم دانستند و وابستگی به یکی از دو قطب را از فرائض غیرقابل اجتناب معرفی نمودند! و قصه این امر غم‌انگیز، طولانی و
... اکثر مواقع مسئله این نیست که خدا چیست، مسئله این است که ما او را چگونه می بینیم. آدم های مهربان خدا را مهربان می بینند، آدم های ظالم خدا را خشن می بینند. آدم های باهوش عقل را می بینند، آدم های ابله ها اعتقاد کورکورانه را؛ عالمان ، علم را می بینند، جاهلان معجزه را».

کتاب باب اَسرار
رمانی از احمد امید
درباره ی دختری از زمان حال و دیدارهای او با شمس تبریزی

فکر نمیکنم کسی به اندازه ی من عاشق امتحان دادن باشه. زندگی من در ایام امتحانات به شدت کاراییش میره بالا. برنامه ریزیام دقیق میشن و از وقتم فوق العاده استفاده میکنم.
پیش اومده که بچه ها خواستن امتحانی رو لغو کنن اما من نخواستم چون با بزنامه ریزی دقیق خونده بودمش و زمان دیگه ای تو برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدتم نداشتم براش.
همه از من بدشون میاد تو کلاس و من عاشق اینم که ازم بدشون بیاد اما هیچوقت علنی نمیشه. من بصورت فریکی خودشیفته ام.
من عاشق ا
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

«١٧٠»وَ إِذا قِیلَ‌ لَهُمُ‌ اتَّبِعُوا ما أَنْزَلَ‌ اللّهُ‌ قالُوا بَلْ‌ نَتَّبِعُ‌ ما أَلْفَیْنا عَلَیْهِ‌ آباءَنا أَ وَ لَوْ کانَ‌ آباؤُهُمْ‌ لا یَعْقِلُونَ‌ شَیْئاً وَ لا یَهْتَدُونَ‌ و هنگامى که به آنها(مشرکان)گفته شود:آنچه را خ
بعضی وقتها فکر میکنم در دنیایی زندگی میکنیم که گویا فاصله ایی با قرون وسطی نداریم چرا که تبعیت کورکورانه و زود باوری در جامعه فراگیر شده هر روز به سازی میرقصیم و جاده را برای اربابان هموار میکنیم. به راستی جناح چپ و راست در جامعه ما چه تفاوتی دارد ؟آیا واقعا اصلاح طلب و اصولگرا معنا و مفهومی دارد یا یک بازی سیاسی و خیمه شب بازی برای بازی با افکار است؟آیا جناح راست به دنبال قدرت بخشی به مردم است یا جناح چپ؟ویا اینکه هردو بر یک سفره نشسته و خود
خیلی زوده برای گفتن قصه هامون،(با فرض اینکه بعدی باشه که قصه هامون و تعریف کنیم)، اما دلم میخواد خاطره ستاره هایی که توی این تاریکی پیدا میشن و خیلی زود خاموش میشن ثبت بشه.
.
از وقتی تهران اومدم و. نسبت بهم احساس مسئولیت میکنه. توی این پنج سال، بیش از ده بار ندیدمش اما همیشه از دور مراقبه. از تجربه های وجودیم نمیتونم براش حرف بزنم و فکر میکردم کم کم تا مهاجرتش ارتباطمون کمرنگتر میشه. اما شگفت زده م کرد. وقتی توی اضطراب داشتم دست و پا میزدم انگار
.
مرام‌نامه‌ی کسانی که دنباله‌روی کورکورانه‌ی رسانه‌ها نیستند (مصرف‌کنندگان سنجش‌گر خبرها):
 فریب‌دادن کسانی که خبرها را سنجشگرانه مصرف می‌کنند دشوار است زیرا:
• آنها جهان‌نگری‌ها و منظرهای دیگر را نیز بررسی می‌کنند و یاد می‌گیرند که چگونه رویدادها را از چند دیدگاه‌ها تفسیر کنند.
• سعی می‌کنند برای فهمیدن و کسب بینش به چند منبع فکری و اطلاعاتی مراجعه کنند، نه فقط به رسانه‌های همگانی.
• یاد می‌گیرند که چگونه دیدگاه‌های نهفته د
شادی هم قیمت دارد
نیک پاوتاوی و کارل ویلکینسونالهام جوادیبخش نخستبسیاری از ما برای یافتن شادی واقعی تلاش می‌کنیم. چرا این‌چنین است؟ مطالعات روانشناختی نشان می‌دهند که بخشی از پاسخ در این نکته نهفته شده که اکثر ما اینکه در مواجهه با بسیاری از تجارب زندگی چطور عکس‌العمل نشان خواهیم داد را به درستی پیش‌بینی نمی‌کنیم.

در نتیجه تصمیماتی می‌گیریم که به طور بالقوه به سلامت احساسی‌مان آسیب می‌رسانند. به گفته روانشناس ‌هاروارد، دانیل گی
توسعه
برای انسان یا انسان برای توسعه؟!
ایمان
عابدیآدمی
در تجربه زیسته خود در طول چند سده نوعی سبک زندگی خاصی را در پیش‌گرفته که گوهر آن‌
مدرنیته بوده است. توسعه نیز نوعی سبک زندگی جدید را در داخل جریان مدرنیسم و در
غالب مکاتب‌ مختلف برای انسان پدید آورده است. توسعه گاهی به عرصه فرهنگ گام نهاده
و توسعه فرهنگی را می‌سازد و گاه پای در کفش سیاست کرده و توسعه سیاسی قلمداد می‌شود.
توسعه اقتصادی رایج نیز ذیل مکتب نئوکلاسیک و معمولاً توسط اقتصادد
توسعه
برای انسان یا انسان برای توسعه؟!
ایمان
عابدیآدمی
در تجربه زیسته خود در طول چند سده نوعی سبک زندگی خاصی را در پیش‌گرفته که گوهر آن‌
مدرنیته بوده است. توسعه نیز نوعی سبک زندگی جدید را در داخل جریان مدرنیسم و در
غالب مکاتب‌ مختلف برای انسان پدید آورده است. توسعه گاهی به عرصه فرهنگ گام نهاده
و توسعه فرهنگی را می‌سازد و گاه پای در کفش سیاست کرده و توسعه سیاسی قلمداد می‌شود.
توسعه اقتصادی رایج نیز ذیل مکتب نئوکلاسیک و معمولاً توسط اقتصادد
آبیاری با آب شیرین در پارک ساحلی بندرعباس !!!
مردم شهر بندرعباس همیشه از کمبود آب شیرین رنج
میبرند . اما از همین آب کم به شکل درست استفاده نمی شود
لازم به ذکر است که همجواری با دریا، سبب بالا
بودن سطح آب شور در نزدیکی ساحل است . به همین جهت معمولاً در کنار ساحل یا باید
درخت یا گیاهانی کاشته شوند که شوری پسند هستند (مانند حرا ) و یا اگر بخواهند
درختی با نیاز به آب شیرین بکارند؛ باغچه هایی گود و عایق ساخته و با ترکیبی از
خاک برگ و مواد جاذب آب پر میک
این متن رو من تو یکی از شبکه های اجتماعی دیدم، منبع مشخصی هم براش ذکر نشده بود ولی چون جالب بود اینجا میزارمش. امیدوارم نویسنده اش راضی باشه!!!

روزانه مردم با خبرهای وحشتناک و هراس آور بسیاری روبرو می شوند، از تیراندازی، نابرابری، آلودگی، دیکتاتوری، و جنگ گرفته تا گسترش سلاح های هسته ای. به دلایلی مانند این ها بود که 2016 را بدترین سال تاریخ نامیدند ... تا اینکه 2017 از راه رسید و این عنوان را از آن خود کرد! در نتیجه بسیاری از مردم آرزوی بازگشت به

مقدمه : اذان صدایی است که از بدو تولد در گوش ما خوانده شده است و هر روز نیز به آن گوش می دهیم. آیا به صدای اذان صبح گوش کرده اید؟ لذت بخش ترین صدایی است که در سکوت گرگ و میش به گوش می رسد. . .
متن انشا : صدای بانگ خوش اذان که روزانه پنج بار طنین انداز روح بشریت می شود و با صدای در امدن اذان مردم از جای خود بلند می شود و وضو می گیرند و یا به صدا در امدن اذان مردم از جای خود بلند می شود و وضو می گیرند و یا در خانه به صورت فرادی و یا در مسجد به صورت جماعت نم
بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر اسلام (ص) نظامی رو تشکیل دادند که الگو و نمونه ای از حاکمیت اسلام برای همه زمان ها و دوران های تاریخ انسان و همه مکان هاست. با نگاه به این الگوی کامل میتونیم شاخص ها رو بشناسیم و با استفاده از اون شاخص ها نسبت به نظام ها و انسان ها قضاوت کنیم.
تصمیم گرفتم تعدادی از شاخص ها رو از کتاب انسان 250 ساله بگم. قضاوت نسبت به نظام مثلا اسلامی الان، با شما!

شاخص اول، ایمان و معنویت: انگیزه و موتور پیش برنده در نظام نبوی، ای
از دید یک بیننده که از فن فیلم فقط انتقال حس را توقع داشته باشد، فیلم کامل بود... 
نمیدانم بازی های عالی بودند یا نه، نمیدانم سیمرغ ها حق فیلم بود یا نه، اما این را می دانم که بیننده حداقل تا یک روز بعد از فیلم درگیر فیلم است. 
شخصیت ها تا آنجایی که میشد به نمایش درآمد، نقطه عطف ها نشان داده شد شاید عالی نه، ولی حرف را رساند. تغییرات یک مرد احساسی اهل شعر و موسیقی و لطافت دل به یک ماشین خشونت نشان داده شد. 
اما چگونگی فرآیند این تبدیل شدن جای پردا
عرضه اولیه چیست؟
عرضه اولیه یا عرضه عمومی اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بورس می‌آید و ما بتوانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند و احتمالا سهامشان هم در آن موقع دست یک عده خاصی بوده است ولی تا روز عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها هنوز در بورس معامله نشده است 
خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌های اولیه در بورس مانند طلا است یعنی ما هرچی بخریم به احتمال خیلی بالایی سود کرده
✍ با نمره بالا آزمونِ وکالت قبول شدم. ولی طبقِ روالِ همه جایِ دنیا برای استخدامِ رسمی باید یک مصاحبه هم میدادم. با اینکه به خودم اطمینان داشتم اما یه کم حرفای دوستام نگرانم میکرد. مهسا میگفت مسوولِ مصاحبه یه مَرد حدودا 35 ساله س که از ریش و تسبیح و یقه ش پیداست از چه قُماشیه!! مهشید میگفت اصلا قیافه پشمالویِ حاج آقا رو که ببینی باید کفاره بدی! مهدیس توصیه میکرد با آرایش نرو مصاحبه!
رشته افکارمو یه صدایِ مهربون پاره کرد: "عاطفه خانوم شمائید عزیز
تنها 2 روز از شروع 26 ساگیم گذشته،اما من بزرگ
شدم.چقدر من احساس میکنم که بزرگ شدم.

انقدر بزرگ شدم که وقتی دوستم شروع کرد از رابطه
جدیدش گفت من اون لحظه هیچ قضاوتی نکردم حتی خوشحالم هم شدم،مثل بچگی هام تو دلم
نگفتم من چقدر بدبخت و تنهام و اتفاقات خوب برای دیگرانه...چون میدونم خدا خیلی
مهربونه و هوای من رو هم به موقع داره.

اونقدر بزرگ که آدم های اشتباه رو میزارم
کنار.حتی اگه سختمه.

در حدی که دیشب که بعد از دو روز مسیج دوستت
دارم و میمیرم برات یوهو
نظیر سرعت در نسبیت خاص می‌شود چهار-سرعت، یک چهاربردار که مولفه صفر یا زمانی آن dt/ds است و مولفه مکانی آن dx/ds که ds تغییر ساعت متحرک است و در رابطه معروف متریک صدق می کند:
ds2=dt2-dx2
با وجود این که چهار سرعت قرار است نقش سرعت را بازی کند و ضرب جرم در چهار سرعت است که چهارتکانه را شکل می‌دهد اما تفاوت‌هایی جدی در نسبیت خاص وجود دارد: اولین تفاوت این است که اندازه چهارسرعت (اندازه مینکوفسکی) همیشه ثابت است! در حالی که در دنیای کلاسیک سرعت آشکارا تغییر م
سلام به همه دوستان.ما همه ادعای مسلمانی داریم و دین خود را کامل ترین دین.کتاب خود را بهترین کتاب و کاملترین.اما این کاملترین کتاب را یک مرتبه فقط یک مرتبه کامل خوانده ایم؟بسیاری از ما ترجمه قرآن را نمی خوانیم و فقط به خواندن عربی کتاب آن هم برای ثوابش اکتفا می کنیم! به این کتاب به شکلهای مختلف احترام می گذاریم(بگذریم از اینکه حتی همین احترام گذاشتن را هم دیگران گفته اند و ما بی چون و چرا پذیرفته ایم) اما آیا آن را یک مرتبه بدون تعصب بدون هیچ پی
ترفندهای طلایی خرید و فروش سهام

ترفندهای طلایی خرید و فروش سهام + pdf

دانلود آموزش

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
ترفندهای خرید و فروش سهام که باید بدانید! | مرجع آموزش بورس ...abcbourse.ir › آموزش عمومیترفندهای خرید و فروش سهام از المان های مهم آموزش بورس است. شما می توانید آموزش آنلاین بورس را با ما دنبال کنید. ترفند های ما بهترین هستند.
35 نکته ارزشمند برای حرفه‌ای شدن در بورس و معامله‌گری سهامwww.bourseiness.co
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- بحران هند- کملا مشخص است اقای مودی تقلید کورکورانه از اقای ترامپ میکند—تحقیقات قبلا یک فردانگلیسی بایک فرد هندی درباره بحرانهای اجتماعی درهند انجام گرفته است- که جناب مهاتا گاندی رهبر ومنجی هند از استعمارانگلستان با نافرمتنی مدنی وعدم خریداز کالاهای انگلیسی موفق به ازادی هند شد وبعداز ازادی این نافرمانی مدنی = نارامی مدنی- بصورت قانون مطرح شد که حق تظاهرات صلح امیز واعتصاب- مانندان برسمیت شنا
بسم الرحمن الرحیم
دستنوشته های کمیل(10)
42 -برخی هنر بیدار ماندن را دارند و عده‌ای انگشت‌شمار هنر بیدارسازی را دارند بعضی ها در خواب راه می‌روند بعضی‌ها به خواب دیدن خوش هستند بعضی ها برای خوابیدن هزینه می کنند عده ای قلیل هستند که بیداری را دوست دارند و برایش هزینه می‌کنند حیات جامعه وابسته است به هوشیاری و بیداری است
43-کسی می‌تواند مهارت بیدارسازی را به دست دست آورد که خود بیدار است و مهارت بیدار ماندن را دارد فرق بین خواب دیدن و در بیدا
رئیس جمهور روحانی در روز 9اردیبهشت1397
ضمن انتقاد از روند آموزشی در ایران گفت: "جوانان باید حرفه بیاموزند و جذب بازار
کار شوند ؛ دیگر آن دوره گذشته است که جوانان دیپلم و لیسانس و دکترا بگیرند و استخدام
دولت شوند"

بنده از جمله کسانی هستم که به علت رویکردهای «لیبرال مدار» دولت «حسن روحانی» به شدت با وی مخالف هستم ولی با کلیات این سخن وی موافقم!
هرچند که اطمینان ندارم که وی از این سخنان اراده حق داشته باشد!
نظام کنونی وزارت آموزش و پرورش بسیار نخب
از عَوْف پسر مالک روایت شده است که رسول
خدا(صلّى الله علیه و سلّم) فرمود: چگونه می باشی تو ای عوف، هنگامی که این
گروه مردم (مسلمانان) بر هفتاد و سه دسته جدا شوند، یکی در بهشت و
دیگرانشان در آتش؟!گفتم: و آن کی خاهد بود، ای رسول خدا؟ فرمود: هر گاه
پاسبانان فراوان شوند، کنیزان سروری کنند، پسران نوجوان(1) بر منبرها
بنشینند و قرآن را ابزارهای نوازندگی دمیدنیِ خُد کنند، مسجدها آراسته
گردند، منبرها بلند شوند، مالیات چیز دست به دست شونده(2) و امانت د
چگونه یک پمپ خلاء خوب بخریم
از آنجا که انواع مختلفی از پمپ های خلاء در بازار وجود دارد ، مصرف کنندگان با خرید و انتخاب آنها ، با نوع و نوع پمپ های خلاء آشنا نیستند ، خرید پمپ های خلاء که برای خودشان مناسب نیست ، به راحتی امکان پذیر است. بنابراین ، قبل از اینکه مصرف کنندگان محصولات را خریداری کنند ، باید با دانش مربوط به محصولات و شرایط بازار اطلاعات بیشتری کسب کنند تا بتوانند محصولات پمپ خلاء را برای نیازهای خود خریداری کنند. در زیر به طور خل
سلام به همه دوستان.ما همه ادعای مسلمانی داریم و دین خود را کامل ترین دین.کتاب خود را بهترین کتاب و کاملترین.اما این کاملترین کتاب را یک مرتبه فقط یک مرتبه کامل خوانده ایم؟بسیاری از ما ترجمه قرآن را نمی خوانیم و فقط به خواندن عربی کتاب آن هم برای ثوابش اکتفا می کنیم! به این کتاب به شکلهای مختلف احترام می گذاریم(بگذریم از اینکه حتی همین احترام گذاشتن را هم دیگران گفته اند و ما بی چون و چرا پذیرفته ایم) اما آیا آن را یک مرتبه بدون تعصب بدون هیچ پی
هرآنچه باید درمورد مهاجرت به کانادا بدانید
برای سفر به کانادا از کجا آغاز کنم؟
این سوالی است که اکثری از اشخاصی که قصد رفتن به کانادا را دارا هستند می‌پرسند . گذشته از هر اقدامی برای مسافرت به کانادا می بایست جوانب کار را در حیث بگیرید .
دقیقا معلوم نمایید که قرار است در کدام شهر کانادا معاش فرمائید , قرار است چه شغلی را در کانادا داشته باشید , به هیچ وجه آیا می دانید کاری که قرار است در کانادا انجام دهید ما یحتاج بازار آنجا می باشد یا این که خی
ا-خانواده:از پدران و مادران انتظار میرود که به همان اندازه که برای آراسته کردن بچه های خود دقت و وسواس از خود نشان نشان میدهند لا اقل به همان اندازه هم در پرورش فکری و ذهنی و درونی طفلانشان تعمق کنندو بدانند که تربیت فکری و معنوی کودکان آنها به مراقبت دقیقتر و مهمتر از پرداختن به مسائل ظاهری آنهاست.والدین باید نقشی فعال در آموزش و برنامه معنوی مدرسه ایفا نمایند.
2.توارث
3.تغذیه
4.آرامش
5.مدرسه:
االف)معلمین ب)دانش آموزان ج) محیط مدرسه د)برنامه ری
به هر حال، از قرآن و کلام معصومین (علیهم‌السّلام) استفاده می‌شود که دین، پدیده‌ای فراگیر است که همه ابعاد فردی، اجتماعی، خانوادگی، سیاسی، اقتصادی و بالاخره دنیا و آخرت انسان را در بر می‌گیرد. شریعت عبارت است از مجموعه‌ای از احکام ثابت و متغیر که بر اصول اعتقادی تردیدناپذیر و یقینی مبتنی است. آن اصول اعتقادی زیر بنای اخلاق و احکام دین را تشکیل می‌دهد. دستیابی بدان اصول هم از راه عقل نظری و علم حصولی ممکن است و هم از راهشهود و علم
بخشهای مختلف سنتور                             خب شما به عنوان یه هنرآموز علاقه مند به ساز سنتور لازم است بخش های مختلف سنتور را بشناسید که خریدی کورکورانه نداشته باشید. هنگام خرید سنتور قطعا فروشنده آن از بخش های مختلف سنتور برایتان بگوید پس حتما این مقاله مفید را تا انتها بخوانید:                           جعبه رِزُنانس :            منظور از جعبه رزنانس، جعبه شامل صفحه و کفه و کلاف می باشد که با چسب یا سریشم به هم متصل هستند. در داخل این جعبه
طبق معمول صفحه ی من دنبال کننده ی کنکوری ، خصوصا کنکور تجربی زیاد داره ...
چند نفری خصوصی بعد از اومدن رتبه ها بهم پیام دادن ، مشورت خواستن ...
هر سال برای کنکوری ها پست میذاشتم ؛ هر سال هم فحش میخوردم :)) 
خب طبیعیه ...
شاید منم تو اون موقعیت یه سری واقعیات رو بهم میگفتن دردم میومد و صدام در میومد ...
اما از اونجایی که انسان مدام در حال رشد و تغییر هست ، من تو این مدت به نتیجه رسیدم که یه چیزهایی هست که آدمی باید خودش تجربه کنه ...
خودش بهش برسه... 
۶ ماه
شناخت نوجوان کار چندان آسانی نیست، بیش ترین تجربه هایی که در گذشته کارساز بود، امروز کارآیی خود را از دست داده و عصر تکنولوژی همه چیز را در هم ریخته است. نوجوان در گذشته به لباس، اهمیت چندانی نمی داد، کافی بود پوشاکی مناسب بر تن داشته باشد؛ ولی امروز، نوع لباس، رنگ، طرز دوخت و حتی دکمه های آن مورد توجه قرار دارد. مد و پیروی از آن، از شیوه های بالندگی نوجوانان شده است. همه چیز، دست خوش تغییر و تحول گردیده و حاصل این تحولات آن است که اطاعت کردن ه
از دید کاربر، بیت کوین چیزی بیش از یک اَپ روی گوشی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری که یک کیف پول بیت کوینی شخصی برایش تهیه کرده و به کاربر اجازه می دهد تا با آن به ارسال یا دریافت بیت کوینها بپردازد، نیست. برای بیشتر کاربران، روش کار بیت کوین در همین حد است.
در پشت این پرده، شبکه بیت کوین یک دفتر کل عمومی به نام "زنجیره بلاک" را به اشتراک گذاشته است. این دفتر کل شامل تمامی تراکنشهایی است که تا کنون پردازش شده است و به کامپیوتر کاربر اجازه می
روزهایی می آیند که دیگر مثل قبل نیستیم و ان شرایطی را که داشته ایم دیگر نداریم، یادش بخیر ان روزهایی که کلی تحقیق و پژوهش و همچنین از نوشتن کتاب و مقاله بگیر تا رفتن به دانشگاه و سروکله زدن با اساتید و دانشجویان، البته الان واقعا که فکر می کنم می بینم چه دوران شیرینی داشتم و از ان شیرین تر افسر وظیفه راهنمایی و رانندگی شدم و این چقدر شیرین است و گاهی اوقات افراد سالخورده و میان سال و جوان و کودک از کنارم رد می شوند می گویند بهترین دوران است از
میدونی چقدر خوشبختن کسایی که اعتقاداتشون با اطرافیانشون یکی هست؟؟؟ تا کسایی که باید خودشونو سرکوب کننو ابراز عقیده نکنن برای این که یه وقت جروبحث رخ نده؟ این که دستهٔ دوم چقدر احساس تنهایی میکنن توی حتی همون جمع خانوادگی کوچیک خودشون؟؟ من جزو دستهٔ دومم. نه که فکر کنی لحظه های خوشی ندارم. نه که فکر کنی خانوادمو دوست ندارم اما من راهم یه چیزه و اونها یه چیز دیگه. و بیشتر مواقع برای این که ناراحتی پیش نیاد سکوت میکنم و چیزی نمیگم. نمیدونم چقدر
مطلب شماره 2:
شما به عنوان یک کار آفرین که مشتاق هستید با ارائه محصول یا خدمات وارد دنیای تجارت شوید باید بدانید که چه هزینه ای برای ارائه محصول یا خدمات خود باید انجام دهید و در مقابل چه درآمدی از ارائه آنها خواهید داشت. حال برای یافتن پاسخ این سوال که فعالیت تجاری شما در چه صورت صرفه اقتصادی خواهد داشت میبایست پیش از شروع هر فعالیتی تحقیقات بازاریابی داشته باشید. تحقیق در مورد بازار هدف و تحلیل آن از این جهت بسیار حائز اهمیت است که مانع از
بعد از  صبحی که چشم‌هایم را باز کردم و دیدم صفحه ها خبر ترور سردار سلیمانی را میدهد درست انگار یک سطل آب یخ ریختند روی سرم. اول خوشحال که آخیش بالاخره یکی که زورش از ما بیشتره ی ضربه زد به انتقام همه‌ی ضربه ها و زورگویی ها. یکم بعد تر ( در حد 10 دقیقه) دیدم که ماجرا ازین‌ها فراگیرتر است و آن سطل آب یخ‌تر از این حرف‌ها. به ابعاد ترور فکر کردم و به این که ترور یک مقام رسمی یک کشور و به این که احساس اولیه من از چه روی بوده؟ آیا آن فرد را می‌شناسم؟ آی
۱۰ ثانیه به عکس بالا نگاه کنید. خیلی اعصاب خوردکنه. نه؟

من هیچوقت نرفتم دنبال معنای واقعی کلمه «جهان سوم» و سعی کردم معناش رو از روی مثال‌هاش یا جاهایی که به کار میره به دست بیارم. شاید منطقی نباشه ولی معنایی که در ذهن من برای این کلمه شکل گرفت این جمله بود:

اگر فرض کنیم آینده هر نفر تابع "تلاش خودش" و "عوامل بیرونی" باشه، جهان سوم جاییه که عوامل بیرونی مستقل از تلاش هر نفر می‌تونه آینده‌اش رو به فنا بده. در واقع فرض کنید دو تا تابع داریم که
پروگرام نویسی را می نبوغ سبکی از هنر دانست. شاید تو حال حاضر تعداد اضافی پروگرام نویس وجود داشته باشند؛ اما قطعا تعداد آن دسته ای که اصولی اقدام به توسعه ی محصولات نرم افزاری می کنند، بیش کمتر است. در امتداد ۵ نکته ی سهل و بنیادین را نرم کردن می کنیم که با رعایت آن ها می توانید تا معادل زیادی چونی امر و کد های خود را اضافه دهید.۱. کدنویسی بدون سبک و ساختارتوافق بر ساختار کد در مقیاس بزرگتر (معماری) و سبک کد تو مقیاس کوچک حکم ضروری است. گاهی توسعه
برنامه نویسی را می توان سبکی از هنر دانست. شاید داخل حال مجهز تعداد یدکی برنامه نویس بود داشته باشند؛ ولی قطعا تعداد آن دسته ای که اصولی اقدام به توسعه ی محصولات کند افزاری می کنند، بیش اندک است. در ادامه ۵ نکته ی سهل و بنیادین را مرور می کنیم که با رعایت آن ها می توانید تا حد زیادی کیفیت حکم و کد های خود را افزایش دهید.۱. کدنویسی بدون ریختگی و ساختارتوافق بر ساختار کد درون مقیاس بزرگتر (معماری) و سبک کد در مقیاس کوچک فقره ضروری است. گاهی ترقی ده

#فیلم سینمایی (( #شکارچی_شنبه ))
مدت زمان⌚️: ۹۰ دقیقهرده سنی : ۱۷+کارگردان: پرویز شیخ طادی
شکارچی شنبه داستان تحول پسر بچۀ ده ساله‌ای به نام بنیامین است که مادرش او را در ابتدای فیلم به مدت یک ماه به پدر بزرگش خاخام حنّان در فلسطین اشغالی می‌سپارد و تأکید می‌کند که روحیات او را تغییر ندهد. اما...
--------------------------- دانلود با کیفیت بالا  ۲۷۲ مگابایت :
https://b2n.ir/236660
دانلود با کیفیت پایین ۶۷.۳۲ مگابایت :
https://b2n.ir/441496
به وقت تعطیلات
https://eitaa.com/tatilat98
#نق
اگر مشاغلی را شروع می کنید ، به یک آرم نیاز ندارید - نه فقط به هر آرم قدیمی ، بلکه به یک ایده خلاقانه و خلاقانه آرم که شما را از سایر مشاغل موجود در طاقچه شما متمایز می کند. که در ادامه برای شما خواننده محترم آموزش طراحی لوگو را به ارمغان خواهد آورد ...
لوگوی هنری خلاقIdea Creative Creative Art Studio یکی از ایده های بسیار جالب طراحی لوگو است که در Envato Elements پیدا خواهید کردما 25+ ایده خلاقانه لوگوی خلاق را به عنوان راهنمایی برای مشاغل جدید مانند شما نوشتیم تا به
"انتقام سخت" ترکیبی که این روزها بسیار با آن مواجه شدیم و هشتگ انتقام سخت را بارها در فضای رسانه ای دیده ایم. اما این ترکیب چه تاثیری در فرآیند زندگی ما خواهد داشت؟ آیا ما هم باید در این انتقام سهمی داشته باشیم؟ سهم ما چگونه خواهد بود؟ چگونهباید خود را شریک بدانیم؟ یعنی آیا باید یک مدل زندگی جدیدی را برای خود تعریف کنیم یا رفتارهای خاصی را انجام بدهیم؟!همه سوالا ِت اینچنینی ما را به سمت مقوله " سبک زندگی" هدایت می کند. ما در این مجال به این می پر
رنسانس

در ادامه معرفی که از
قرون وسطا در نوشته قبل داشتم حال می پردازم به دوران رنسانس که پس از قرون وسطا
آغاز گردید و برای این امر باز هم از کتاب دنیای سوفی مدد می گیرم.

زمانی که دین وعلم
توانستند آزادانه با هم ارتباط داشته باشند،آنگاه پایه و اساس رنسانس در قرن
پانزده بنا نهاده شد. مقصود از رنسانس تحول فرهنگی است که در اواخر قرن چهاردهم در
ایتالیای شمالی شروع شد.

پس از دوران طویل
تاریکی قرون وسطا که طی آن تمام جنبه های حیات از دریچه انوار ا

کودک در ایران، مظلوم‌ترین قشر است، که نه زبانی برای اعتراض دارد، نه دلسوز واقعی برای دلسوزی کردن. شاید او تنها مظلومی باشد که همدست ظالم نیست. (همین عکس‌هایی که بدون اجازه از آن‌ها در صفحات مجازی از آن‌ها منتشر می‌کنیم، نمونه‌ای از ظلم ما و زبان قاصر آن‌ها در اعتراض به آن‌هاست)اولین دروغی که پدر و مادر به فرزند خود می‌گویند این است که -با به دنیا آوردن او- به او می‌گویند: «ما می‌دانیم چگونه باید تو را بزرگ کنیم، ما می‌دانیم چطور با تو
رهپویان هدایت: یکی
از راه های شناخت ماهیت فرقه های تصوف ، شناختن موسسین و بیان تفکرات و عقاید آنها
می باشد که این دیوار کج از کجا شروع شده و معمار اولیه چه کسی است که این خشت را
چگونه گذاشته است .

بنابر
نقل منابع تاریخی معتبر اولین کسی که می توان موسس فرقه تصوف نامید شخصی به نام
ابوهاشم کوفی است .

نامش
عثمان بن شریک کوفی است و به ابوهاشم کوفی صوفی، شهرت دارد .
ایشان  صوفی مشهور قرن دوم هجری قمری است و آباء و اجداد او از ساکنین
کوفه بودند . مؤلفا
● امید و اعتماد به خود
به همان اندازه که جسم و روح شما به اکسیژن نیاز دارد به عشق نیز نیازمند است. عشق، معامله کردنی نیست. هرچه شما ارتباط بیشتری با دیگران داشته باشید، از نظر جسمی و عاطفی سالم‌تر خواهید بود. هرچه ارتباط شما با دیگران کمتر شود، احتمال مخاطره‌ و زیان برای شما بیشتر است.
این درست است که هرچه کمتر دوست بدارید تجربه افسردگی بیشتری را در زندگی خواهید داشت.
شاید عشق، بهترین داروی ضدافسردگی باشد، به‌همین دلیل است که احساس بدون عش
دامنۀ جهان 
7184
به قلم دامنه. به نام خدا. چند روزی است کتاب «بازجویی از صدام»، با عنوان فرعی «تخلیه‌ی اطلاعاتی رئیس‌جمهور» را در دست مطالعه دارم. نوشته‌ی جان نیکسون. ترجمه‌ی هوشنگ جیرانی. ویراست جدید، (چاپ اول ۱۳۹۶، چاپ دوازدهم ۱۳۹۷) در ۲۴۴ صفحه. فشرده‌ای از آن نوشتم و در مدرسه‌ی فکرت گذاشتم و در اینجا -دامنه- با شرحی بیشترآورده ام. لازم است بگویم جان نیکسون نویسنده‌ی این اثر سیاسی، تحلیل‌گر ارشد در سازمان «سیا» است و مدرّس در مدرسه‌ی «شر
دامنۀ جهان 
7184
به قلم دامنه. به نام خدا. چند روزی است کتاب «بازجویی از صدام»، با عنوان فرعی «تخلیه‌ی اطلاعاتی رئیس‌جمهور» را در دست مطالعه دارم. نوشته‌ی جان نیکسون. ترجمه‌ی هوشنگ جیرانی. ویراست جدید، (چاپ اول ۱۳۹۶، چاپ دوازدهم ۱۳۹۷) در ۲۴۴ صفحه. فشرده‌ای از آن نوشتم و در مدرسه‌ی فکرت گذاشتم و در اینجا -دامنه- با شرحی بیشترآورده ام. لازم است بگویم جان نیکسون نویسنده‌ی این اثر سیاسی، تحلیل‌گر ارشد در سازمان «سیا» است و مدرّس در مدرسه‌ی «شر
عبدالکریم سروش:
«به نظر می‌رسد عشق و علاقه به امام حسین تأثیر چندانی در رفتارهای اجتماعی مردم ما ندارد؛ یعنی به قول معروف به حسینیه می‌روند و سینه‌زنی و عزاداری‌شان را می‌کنند ولی بیرون که می‌آیند بعضاً خلاف روش و منش امام حسین عمل می‌کنند. آیا این امر، معلول نادرست بودن روش‌های عزاداری ماست یا علل فرهنگی دیگری دارد و چگونه می‌شود آن را از میان برداشت؟‏
‌سؤال عمیقی است. من این مسئله را در سطح کلّی‌تر مطرح می‌کنم:
آداب دینی، به طور کل

واکنش تند محمدی همدانی فعال فرهنگی به بی تدبیری مدیران اجرایی در شرایط بحرانی :

دولت روحانی و مدیرانش دچار خود فریبی و دگر فریبی شده اند...
در بدترین شرایط استاندار گلستان سفر به دور دنیا را به وظیفه خود ترجیح داده و به سفر خارجی می رود....
رئیس جمهور و برخی وزرا برای خوشگذرانی به قشم و کیش رفته و از مردم اسیب دیده غافلند.
تنها هنر دولت برکناری استاندار و ایجاد حواشی پس از ان است....
استاندار گلستان به جای عذرخواهی استدلال صدمن ی غاز می اورد و
اهمیت مطالعه کردن در تعلیم و تربیت
مقاله اهمیت مطالعه کردن در تعلیم و تربیت در 116 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

دسته بندی
تاریخ و ادبیات

فرمت فایل
doc

حجم فایل
100 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
116

مقاله اهمیت مطالعه کردن در تعلیم و تربیت در 116 صفحه word  قابل ویرایش با فرمت doc
-2 مقدمه
گسترش علم و دانش و پیدایش رشته‌های علمی جدید در هر مقعطی از زمان مه پشت سر گذاشته می‌شود موجب توسعة اندیشه انسان و نشر دست‌آوردها و اندیشه‌های او در پهنة ج
محتوا یکی از قوی‌ترین نشانه‌های رتبه‌بندی گوگل است. با این‌ حال، بسیاری از بازاریابان در تولیدمحتوای مناسب مشکل دارند. باید بدانید دوره‌ی روزهایی که می‌توانستید با نگارش و انتشار یک پُستِ وبلاگ ۳۰۰کلمه‌ای، رتبه کسب کنید، مدت‌هاست سپری شده است. برای کسب رتبه در SERP (صفحة نتایج موتور جستجو) به محتوایی عالی نیاز دارید. با هر محتوایی که منتشر می‌کنید، باید بتوانید به یک پرسش ساده پاسخ دهید: «چرا این محتوا را منتشر می‌کنید ؟» . اینکه محتوا
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

127-  و من کلام له (علیه السلام)> و فیه یبین بعض أحکام الدین و یکشف للخوارج الشبهة و ینقض حکم الحکمین <فَإِنْ أَبَیْتُمْ إِلَّا أَنْ تَزْعُمُوا أَنِّی أَخْطَأْتُ وَ ضَلَلْتُ فَلِمَ تُضَلِّلُونَ عَامَّةَ أُمَّةِ مُحَمَّدٍ (صلی الله علیه وآل
خب حالا که انتخابات تموم شده و فراق بیشتری دارم بذارید در تکمله مطلب قبل چند تایی از حرف دلم رو بگم:
داشتم توی وبلاگ مرتضی و عمو حسن و چند تا وبلاگ دیگه نظرات و مطالب کسانی رو میخوندم که حرفشون این بود باید به افراد کارآمد رای داد و لیستی رای دادن پسندیده نیست و...
خیلی هاشون هم استدلالهاشون حرف دل من بود... احسنت و دمتون گرم...
اما هیچ کسی رو ندیدم به اصل اشاره کنه...
اصل چیه؟

چرا جبهه انقلاب و چهره های انقلابی یه تشکیلات قوی ندارن؟!!!!
که امروز مج
محتوا یکی از قوی‌ترین نشانه‌های رتبه‌بندی گوگل است. با این‌ حال، بسیاری از بازاریابان در تولیدمحتوای مناسب مشکل دارند. باید بدانید دوره‌ی روزهایی که می‌توانستید با نگارش و انتشار یک پُستِ وبلاگ ۳۰۰کلمه‌ای، رتبه کسب کنید، مدت‌هاست سپری شده است. برای کسب رتبه در SERP (صفحة نتایج موتور جستجو) به محتوایی عالی نیاز دارید. با هر محتوایی که منتشر می‌کنید، باید بتوانید به یک پرسش ساده پاسخ دهید: «چرا این محتوا را منتشر می‌کنید ؟» . اینکه محتوا
عکسی قدیمی و زیرخاکی که منوط سوگند به عام 1345 است و مراسم اهدای سفت سبقت گیری ها پرش سه گام قهرمانی کشور را آیه میدهد و شخص دوم که دره مقام واژگون تصویر نشیب دارد، کسی نیست غیراز دانا محمدرضا شجریان. آنقدر که پوریا پورسرخ از پیروزی ها و قهرمانی های رئال خوشحال میشود، خود زیدان و سرخیو راموس نمیشوند! زمانی نزدیکی که خودِ مهدی سلطانی بیخیال عکس های قدیمی اش میشود، آرش میراحمدی قصور او را جبران میکند! نفیسه روشن، ورژنِ ژوئنِ 2016. طوری علی الدوام آ
من واقعا می خواهم آینده ای موفق داشته باشم اما نمی دانم با چه روش هایی می توانم به نتیجه برسم. موفقیت ذاتاً چیزی است که ما برای آن تلاش می کنیم، از دوران تحصیل تا زمانی  که اولین شغلمان را بدست می آوریم. کل این روند به معنای حرکت شما در زندگی است اما چگونگی این حرکت می تواند بر موفقیت های آینده تان تأثیرات بسیار زیادی بگذارد. در این بخش از مجله آرموو نگاهی دارم به ۱۱ روش برای برنامه ریزی موفق.

۱)یک مکان آرام برای خودتان پیدا کنید
قدم اولیه و مه
برنامه

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند

به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که مُعطی ِ
و همیشه اعطا کننده اس

میگن کسی که سلام میکنه دنبال ِ یه بهانه دوستانه اس که سر ِ حرف ُ با آدم باز کنه

پس ...... سلام

راستش یه جمله ای هست که نمیدونم کی گفته ولی من
خیلی دوستش دارم و به نظرم خیلی درسته
این که میگن عرض ِ زندگی از طولش مهم تره. یعنی
چطور زندگی کر
خبرگزاری فارس اصفهان- یادداشت مهمان*؛ اگرچه مشکلات جامعه امروز طاقت فرس است و مشغله‌های گوناگون انسان را از تفکر در برخی از امور بازمی‌دارد اما همین مشکلات گاهی ذهن انسان را به سمت تفکر در مورد افرادی که جامعه آن‌ها را متعصب و یا روشنفکر می‌نامد، سوق می‌دهد.
باوجودی که در جامعه ما تعصب در معنای منفی و روشنفکری در معنای مثبت القاء شده است اما توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که تعصب و روشنفکری را با هر دو بُعد ممدوح و مذمومش مورد رصد ق
خبرگزاری فارس اصفهان- یادداشت مهمان*؛ اگرچه مشکلات جامعه امروز طاقت فرس است و مشغله‌های گوناگون انسان را از تفکر در برخی از امور بازمی‌دارد اما همین مشکلات گاهی ذهن انسان را به سمت تفکر در مورد افرادی که جامعه آن‌ها را متعصب و یا روشنفکر می‌نامد، سوق می‌دهد.
باوجودی که در جامعه ما تعصب در معنای منفی و روشنفکری در معنای مثبت القاء شده است اما توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که تعصب و روشنفکری را با هر دو بُعد ممدوح و مذمومش مورد رصد ق
روشنفکران یمن هم مثل برخی روشنفکران: لیبرال
دمکرات چشم خود را به غرب دوخته، و گوششان را به تبلیغات آنها پیوند زده اند. و
فکر می کنند اگر گوش به: تبلیغات آمریکایی ها ندهند نمازشان قبول نمی شود! به همین
مناسبت است که: ملت خود را مفلوک و مریض و گرسنه! معرفی می کنند، که فقط محتاج
مجوز امریکا برای ورود: کمک های مردمی غربی است. در حالیکه ملت یمن بلوغ سیاسی
دارند، و از حملات پراکنده و آتش بازیهای بی هدف آل سعود، ترسی به خود راه نمی
دهند. زندگی خود را بخو

نام کتاب: خشت های معرفت – گفتارها – دفتر چهارم
مسجد، پایگاه انسان‌سازی 
مولف: سید محمد مهدی حسینی همدانی
نوبت چاپ: اول
ناشر: انتشارات راه دان

در ابتدای این کتاب میخوانیم:
مقدمه
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
«ما کانَ لِلْمُشْرِکینَ أَنْ یَعْمُرُوا مَساجِدَ اللّهِ شاهِدینَ عَلى أَنْفُسِهِمْ بِالْکُفْرِ أُولئِکَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ وَ فِی النّارِ هُمْ خالِدُونَإِنَّما یَعْمُرُ مَساجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَ ال
خرید و فروش برند آرایشی
خرید و فروش برند آرایشی
اهمیت بالای نام های تجاری سبب شده که امروزه خرید و فروش برند به یکی از تجارت های حاشیه ای در این زمینه تبدیل شود. بسیاری از افراد به جای ثبت برند ترجیح می دهند که از برندهای آماده واگذاری، استفاده کنند. بنابراین خرید این نوع برندها به صرفه تر بوده و دارای مزایای بیشتری است. خرید این برندها بی دردسرتر از مراحل ثبت برند است زیرا شما جهت به دست آوردن یک برند آرایشی به این شکل تنها کافی است هزینه بر
دانلود کتاب چشم طلایی
کتاب چشم طلایی ، از معدود کتابهای مفید درباره ﺁﺛﺎﺭ ﻭ ﻋﻼﺋﻢ ﺩﻓﻨﻪ در ایران است. در واقع میشه گفت این کتاب اولین و جامع ترین منبع در مورد آثار و نشانه های گنج و دفینه است.
این کتاب با بیانی روان و خودمانی و به همراه عکس های متعدد یک راهنمای عالی برای تشنگان علم باستان شناسی و دفینه شناسی است.
با خواندن کتاب چشم طلایی شما چشمانی بینا خواهید داشت که به راحتی رموز و علائم دفینه ها را کشف خواهید کرد، انواع سکه ها را خواهید
تفکر است. یعنی ما سعی می‌کنیم چند کار را در آن واحد انجام دهیم. احساسات، اطلاعات، منطق، امید و خلاقیت همگی درهم می‌آمیزند. این کار مثل بلند کردن چند هندوانه با یک دست است. (دوبونو، ایزدی‌فر،۱۳۷۸،۱۴)
۲-۱-۱) ضرورت اندیشیدن از دیدگاه قرآن و روایات
یکی از اصول تعلیمات قرآن کریم دعوت به تفکر و تدبر است. تفکر در مخلوقات خدا برای پی‌بردن به رازها و اسرار آفرینش، تفکر در احوال و اعمال خویش برای انجام صحیح وظایف، تفکر در تاریخ و زندگی‌ مردمان گذشته

بیت کوین و اتریوم
اگر شما به عنوان یک تازه وارد پا در عرصه ی ارز دیجیتال گذاشته اید شاید اولین سوالی که به ذهنتان برسد این باشد که اتریوم و بیت کوین چه فرقی با هم دارند؟
شما ممکن است فکر کنید بیت کوین و اتریوم، اپل و مایکروسافت ارزهای دیجیتالی هستند اما اینطور نیست، بلکه آنها کاملا با هم متفاوتند و اهداف متفاوتی با یکدیگر دارندقیمت اتریوم و قیمت بیت کوین با هم فرق دارند.
وقتی شما بخواهید این دو را مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که تفاوت بسیا
میشل فوکو، فیلسوف و مورخ فرانسوی، در کشور ما نامی آشناست. هم به واسطۀ سفرهایش به ایران و نوشته‌هایش دربارۀ انقلاب اسلامی و هم به دلیل در دسترس بودن بیشتر آثارش به زبان فارسی. فوکو فیلسوفی پیچیده و درخشان بود که بارها در افکار خودش بازاندیشی کرد و نوشته‌هایش تأثیری گسترده در شاخه‌های مختلف علوم انسانی گذاشت. از حقوق و جرم‌شناسی گرفته تا تاریخ، نظریۀ اجتماعی و روان‌شناسی. دبورا کوک در این یادداشت می‌کوشد تا تصویری جامع از کارنامۀ فوکو ار
انتخاب بهترین ربات اکسپرت آپشن: چیز دیگری که باید در هنگام تصمیم‌گیری در مورد ربات‌های باینری آپشن در نظر بگیرید این است که برخی از آنها فقط با یک پلتفرم بروکر خاص کار می‌کنند.
برای
افتتاح حساب در بروکر اکسپرت اپشن  expert optionاینجا را کلیک کنید.
بدین ترتیب، معامله‌گر باید یک حساب در بروکر خاصی باز کند و در آن سپرده‌گذاری نماید تا بتواند از ربات استفاده کند (انتخاب بهترین ربات اکسپرت آپشن).
اگر بروکر موردنظر شهرت بدی در صنعت معاملات باینری 
یکی از محاسن زیبای زندگی، این است که بدون کمک کردن به خود، هیچ کس نمی تواند از روی اخلاص به دیگری کمک کند.
هنر خوب بودن را باید یاد گرفت، به نظرم باید به خوب بودن یک جور عادت کرد، مثلا خوب بودن ما شرطی نباشد که مثلا اگر کسی بدی کرد بگوییم نه ما هم کمی بد بشویم و به او بفهمانیم ما هم مثل خودت بد هستیم.
اگر اینطور باشد ما اصلا نمی توانیم هنر خوب بودن داشته باشیم چه برسد اینکه سعی کنیم خوب باشم. همیشه و در همه حال سعی کنیم خوبی خود را در هر محیطی که هس
دختری هستم ۱۷ ساله که دو سالی است عشق بی حاصلی عذابم میدهد. عشقی عظیم به یک دختر! بگذارید از اول بگویم. سال اول دبیرستان با وی آشنا شدم از همان اول برایم خاص بود. خیلی دوستش داشتم. اما سعی می‌کردم کتمان کنم. هر روز و شب بفکرش بودم، تمام دنیا من شده بود.  حس می‌کردم او هم دوستم دارد. باهم صمیمی‌تر شدیم وقتی کنارم می‌نشست خیلی ذوق می‌کردم و احساس و آرامش خوبی داشتم. اسمش قلبم را می‌لرزاند. خدا میداند به امید دوباره با او بودن تابستان رو چگونه گذ
تبیین گام دوم انقلاب اسلامی_ سبک زندگی/ قسمت سوم .
مطالعه فرمایید.
تبیین گام دوم انقلاب اسلامی_قسمت سوم
سبک زندگی
*پی ریزیهای اسلام._٣
تاثیر محیط..
محیط از عوامل بسیار مهم سازنده ى منش هر فرد است. و منظور همه محیط هایی است که فرد از اغاز تا پایان زندگی ، در ان به سر برده است . چون محیط خانه ، اموزش و پرورش ، کار ، معاشرتهای فردی و سرانجام اجتماعی.
وضع ظاهر ، طرز گفتار و رفتار ، پوشاک ، وحتی سلامت و دانش و بسیاری از جنبه های دیگر منش انسان ، تابع محیط

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها